Tsoon, mis viib iseendani (muusa)

Jun 2012

Tsoon, mis viib iseendani (muusa)

Minu jaoks kindlasti jääb vaieldamatult pärliks Andrei Tarkovski „Stalker”
Seda filmi olen vaadanud kümneid ja kümneid kordi ja iga kord kui selline võimalus tekib – tõusevad ihukarvad püsti! Seletamatu on see keha ja vaimu reaktsioon sellele filmile.

Ma võiks vaadata ja vaadata ja iga kord elada läbi sama tugevalt kõiki neid emotsioone mis tulevad.
Ei tea uskuda – kas on inimesi, kes pole seda filmi näinud.
Lugu on, kui ma ei eksi tehtud Vennad A. ja B. Strugatski „Väljasõit rohelisse” ainetel. Räägib „kadunud” mehest he is defenetly gone, kes elab ja elatab oma pere sellega, et viib soovijad läbi „tsooni” sala tuppa! Kus siis võimaluse korral (juhul kui sinna üldse jõuab) saab vastuseid oma küsimustele. Selline tavaline oma idee poolest – vastused on ikka enda sees ja selleks ei pea ju rändama läbi vaeva ja raskuste maailma teise otsa, kas otseses mõttes või kaudses. Aga mõni mees vast peab küll! Ja veel üks peab seda tegema pidevalt. Riskima, koguma adrenaliini…

Küsimus on jälle ja ikka see sama kas Jumal on olemas.
Tõenäoliselt Teda pole, võimalik, et oli.

„Selles filmis on mulle oluline see spetsiifiliselt inimlik lahustumatu tervik, mis kristalliseerub igaühe hinges ja moodustab tema väärtuse.

Sest kõige selle juures, et väliselt tabab filmi kangelasi justkui fiasko omandab igaüks neist tegelikult millegi hoopis olulisema – usu, kõige peamise tunnetamise iseendas. See pealmine elab igas inimeses.”
-  Andrei Tarkovski

Suurt naudingut pakkuvad pikad stseenid, lihtsalt maalilised pildid, nagu stopp kaadrid mis kestavad terve igaviku ja neid pole igav vaadata.
Tarkovski on kindlasti olnud geniaalne rezissör.
Stalker on maagiline film
Kaidanovski asemel ei kujutaks teist näitlejat, fantastilised Alisa Freinlich, A. Solonitsõn ning N.Grinko.
Ja ebamaine Faime Jurno lisas väga ehtsat shikki oma väikse aga mõjukava osaga! (ma alati tahan teda näha, seda kohta, see on oluline)
Vahest järsku kaob hääl/heli ja sa ainult näed või tunnetad – tuulest liikleva rohtu… Või see ainult tundub nii? Pole tähtis – sest see mõjub ehtsalt.
Sa teed midagi ühte ja sama sest sa ei saa teisiti…